מהו סחף ואיך ניתן להשמר מפני הסכנות בים

 

הים הוא מקום עצום ומסוכן. מצד אחד הים יכול להיות מרגיע, אבל מצד שני הים יכול להיות גם קטלני. הצעד הראשון שגולש צריך לעשות הוא להבין את סכנות הים, כמו גם מה הוא יכול לעשות כדי למנוע מהן לקרות.

גלישה מציעה הרבה יתרונות, אבל היא גם כרוכה בסיכונים שיש לקחת בחשבון לפני שאתם יוצאים לגלוש על גלים בים הפתוח. ישנן סכנות שאתם חייבים לדעת עליהן לפני שאתם מתחילים לגלוש, החל במערבולות, בורות וזרמים. גלישה יכולה להיות חוויה מדהימה עם הרבה יתרונות אבל, לפני שמתחילים לגלוש, חשוב להכיר את היסודות של הספורט. זהו אחד מענפי הספורט הימיים המסוכנים ביותר ואנשים יכולים בקלות להיפצע או אפילו למות בזמן שהם גולשים בגלל הגלים והזרמים החזקים שרואים ברוב האזורים ברחבי העולם ובישראל.

 

מה זה זרם סחף ומערבולת ואיך אפשר להמנע מהם?

 

בטוח שמעתם את המונח "זרם סחף" בגלישה או אפילו כשהייתם עם המשפחה בים.

זרמי סחף נוצרים כאשר הגלים מתקדמים לכיוון החוף, המים נדחקים הצידה על ידי הגלים והמים זורמים לאורך החוף עד שהם מגיעים לאזור שבו הם יכולים לזרום שוב לים, למעשה זרם זה נקרא סחף.

הבעיה בסחף היא גם הפתרון אמנם הים נראה רגוע יותר מכיוון שלרוב סחף ישבור את הגלים שסביבו, אבל במציאות, זה האיזור המסוכן ביותר בים לא רק בגלל הסחף אלא כי זה איזור שמפתה אנשים להכנס אליו.

הים סוער ויש איזור בלי גלים? פשוט אל תכנסו.

 

במידה ונקלעתם לסחף לעולם אל תלחמו בו, הסחף חזק מכם ויגרום לכם להתעייף, שמרו כוחות ותנו לסחף לסחוף אתכם עד שהוא יוציא אתכם החוצה.

 

מה זה מערבולת ואיך אפשר להמנע ממנה?

מערבולת נוצרת כאשר חלק מהזרמים מתחת לים מסתובבים ויוצרים צורת חרוט. בסיס החרוט נמצא על פני האוקיינוס והוא מתרחב ככל שהוא יורד לעומק הים, אמנם מערבולות נדירות בישראל אבל כדאי לדעת מה לעשות במידה ונקלעים לאחת.

נכון, זה יכול להיות מלחיץ להקלע למערבולת אבל יש פתרונות שכדאי לזכור!

אז מה אתם יכולים לעשות כדי לצאת ממערבולת?

שכב על גבי המים וחכה שהמערבולת תזרוק אותך החוצה

צלילה לכיוון החלק הצר של המערבולת ולאחר מכן המשך לצלול הצידה והחוצה. 

 

אנחנו מאחלים לכם גלישה בטוחה ומהנה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *